Static Image
Média

CEMEX dodává inovativní beton pro tramvajovou linku ve španělské Zaragoze

CEMEX dodal přibližně 140.000 m3 různých speciálních betonů pro moderní tramvajovou linku ve španělské Zaragoze. Tramvajová linka 1 je 12,8 kilometrů dlouhá a prochází městem od nejjižnějšího konce přes centrum až na sever.  Linka 1 byla pro veřejnost otevřena nedávno a v červnu tohoto roku byly oznámeny plány otevřít v roce 2015 druhou linku.

Zaragozská tramvaj nabízí obyvatelům města dostupný a udržitelný způsob dopravy a představuje důležitou modernizaci místní infrastruktury. Projekty, jako je tento, jsou zásadní pro rostoucí populaci Zaragozy, která se během posledních 50 let zdvojnásobila a v roce 2010 dosahovala více než 700.000 osob.

„Jedná se o skvělý příklad, jak našim zákazníkům ve Španělsku poskytujeme stavební řešení světové úrovně a přispíváme ke zlepšení infrastruktury v zemi,“ říká Jaime Ruiz de Haro, prezident společnosti CEMEX ve Španělsku.

Tento projekt vyžadoval širokou škálu speciálních betonů, které musely zajistit nezbytnou pevnost a odolnost při současném zachování estetických kvalit. Pro tento projekt byl například použit vysoce odolný beton, lehčí konstrukční beton a pohledový barevný beton. CEMEX také dodává beton pro stavbu cyklostezky, která vede podél nové tramvajové linky.

Dne 28. srpna 2013 společnosti CEMEX a Holcim oznámily, že spojí všechny své cementárny, betonárny a štěrkovny ve Španělsku, přičemž CEMEX bude mít v kombinovaných provozních aktivech v této zemi 75% rozhodující podíl. Tato transakce umožní CEMEXu lépe sloužit trhu, což by se mohlo odrazit ve vyšší tvorbě hodnoty v této zemi. V rámci stejné transakce se společnosti dohodly, že CEMEX koupí provozovny společnosti Holcim v České republice a Holcim koupí provozovny společnosti CEMEX v západním Německu. Očekává se, že tyto transakce přinesou synergie vedoucí k opakovanému zlepšení EBITDA společnosti CEMEX ve výši přibližně 20 milionů USD až 30 milionů USD.

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.

 

Stavba tramvajové linky ve španělské Zaragoze 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved