Média

CEMEX dodává beton na míru pro nejmodernější komplex v Silicon Valley


Na rozsáhlý projekt bylo zapotřebí 111.484 m3 betonu.
Areál Central & Wolfe Campus, ležící v srdci Silicon Valley v kalifornském městě Sunnyvale, je unikátní kancelářský komplex, který získal certifikaci LEED v úrovni Platinum. Je navržen tak, aby díky nejmodernějšímu zázemí a nové koncepci pracovišť pomohl předním technickým firmám světa přilákat a udržet si nejschopnější zaměstnance.
Areál, který navrhla firma HOK Architects a developerem je Landbank, tvoří tři propojené čtyřpatrové kancelářské budovy s třípodlažním podzemním parkovištěm a samostatným parkovacím domem. Celková výměra je 71.535 m2 využitelného prostoru a bylo na ni zapotřebí 111.484 m3 betonu.
„Je to obrovský projekt. Projekt takového rozsahu se obvykle staví v několika fázích, po jednotlivých budovách. Ale ne v tomto případě. Každý víkend po asi 10 týdnů jsme prováděli kobercové lití (mat pour) – asi 2.294 m3 betonu v každém lití,“ řekl Kohlton Kauffman z firmy Webcor, která je subdodavatelem betonu pro tento projekt a je jednou z největších a nejúspěšnějších dodavatelských firem v Kalifornii.
Pro splnění požadavků na kobercové lití a práci v rámci víkendových pracovních hodin ve městě Sunnyvale CEMEX pro každé jednotlivé lití dodával 380 m3 betonu za hodinu, a to z dvou místních závodů.
„Kromě dodávky mimořádného množství betonu CEMEX odvedl skvělou práci i tím, že dodal speciální betonové směsi potřebné pro tento projekt. Pomohl vytvořit speciální směsi pro sloupy, které umožňují dostat beton do unikátních a složitých částí konstrukce. Náročný projekt jako je tento by se bez těchto směsí nepodařilo realizovat,“ řekl Kauffman.
„Jsme hrdí, že dokážeme našim zákazníkům, mezi něž patří i společnost Webcor, dodat beton na míru a pomoci s výstavbou projektů, jako je například areál Central & Wolfe Campus. Tyto projekty jsou tím, co činí ze Severní Kalifornie tak skvělé místo pro život i práci a CEMEX je zde proto, aby je pomohl uskutečnit,“ řekl Eric Wittmann, regionální prezident společnosti CEMEX (CEMEX Regional President) pro region Západ USA.
CEMEX pomáhá utvářet krajinu v Silicon Valley již po několik desetiletí a dodával beton pro některé z nejvýraznějších staveb a firem v této oblasti.
„To, co se děje v Silicon Valley, je důležité nejen pro zbytek země, ale také pro zbytek světa. Projekty, na něž CEMEX dodával materiál, ať už minulé či současné, se staly ikonou. Sídlí v nich přední technické společnosti světa,“ řekl Bill Blake, obchodní ředitel ze společnosti CEMEX pro oblast Bay Area.
Díky novým projektům, jako je například i areál Central & Wolfe Campus, Silicon Valley posiluje svou pozici předního technického uzlu v zemi a zároveň také světové centrály supermoderních pracovních prostor nové generace.
„Je vzrušující být součástí této komunity a těchto projektů. A hodláme zde ještě dlouhou dobu setrvat. Pro CEMEX USA a Silicon Valley je to jen začátek,“ řekl Rick Cook, vedoucí oblastní manažer (Senior Territory Manager) ve společnosti CEMEX.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved