Produkty a služby

Podlahové vsypy pro průmyslové podlahy

Vsypy DURAMO jsou určené k vytvoření vysoce mechanicky odolného povrchu na nově realizovaných betonových podlahách, tzv. pancéřové podlahy. Povrchy podlah opatřených vsypy DURAMO vykazují estetický vzhled, snadné čistění a údržbu a mnohonásobně prodlužují životnost těchto ploch.

Podlahové vsypy DURAMO se vyrábí v několika abrazi odolných variantách k použití pro podlahy konkrétním mechanickým zatížením.


Proč DURAMO?

Jedná o systémové řešení!

Podlahové vsypy DURAMO tvoří pouze velmi kvalitní plniva, přísady a cement vyráběný společností CEMEX, který je jedním z největších výrobců betonů. Použití shodného druhu cementu vsypu i betonu přináší vyšší spolehlivost a kvalitu provádění. Rovnoměrný průběh tuhnutí a smršťování podkladu i vsypové vrstvy snižuje riziko vzniku prasklin, krakeláže či dokonce odlupování samotné vsypové vrstvy. 

Proč je důležitá kompatibilita vsypu a betonu?

 • Příliš rychle tuhnoucí betony neumožňují aplikovat dostatečnou vsypovou vrstvu. Povrchová odolná vrstva s malou tloušťkou pak vykazuje výrazně nižší životnost.
 • Vsypy aplikované na pomalu tuhnoucí betony mají rychlejší průběh tuhnutí a smršťování. Z důvodu nižší přídržnosti k podkladu tak hrozí riziko prasklin, vysoké krakeláže či odlupování vsypové vrstvy.

Výhody CEMEX DURAMO podlah:

 • kompatibilita cementů betonu i vsypu omezuje vznik poruch
 • složení z vybraných vysoce jakostních surovin
 • dokonale provázání vsypu s podkladním betonem 
 • snadnější časování jednotlivých pracovních kroků
 • vyšší životnost provedených podlah

Výhodou použití podlahových vsypů do betonu je extrémní zvýšení užitné hodnoty podlahy při minimální investici. Cena samotného vsypu činí pouze 15-25 Kč/m2. Jedná se tak o nejekonomičtější technologii povrchové úpravy s danou životnosti a dosaženou odolnosti.


Možnosti použití vsypů:

 • Sklepní prostory 
 • Chodby a koridory 
 • Prostory garáží  
 • Sklady a dílny 
 • Nakládací rampy
 • Obchodní objekty 
 • Průmyslové výrobní objekty
 • Logistická centra a mnoho dalších

Typy vyráběných vsypů:

DURAMO quartz

Základní podlahový vsyp obsahující jako plnivo velmi kvalitní křemenné písky. Tento vsyp je vhodný do garáží, skladovacích a výrobních hal s lehkými výrobky, hromadných garáží s pojezdem 200 vozidel do 2t/den, chodeb veřejných prostor apod. Charakter křemenných písků dává vsypům velmi příjemnou zpracovatelnost.

DURAMO metalic

Nejpoužívanější vsyp obsahující syntetický korund (metalická slitina hliníku - nejedná se o strusku či jiné křemičité sloučeniny), jehož tvrdost se blíží diamantu. Podlahy s metalickým vsypem jsou vhodné do výrobních a skladovacích prostor pro středně těžké zboží, provoz strojů, automobilový průmysl, výrobu obráběcích strojů, veřejné prostory s intenzivním provozem a parkoviště s pojezdem více než 200 vozidel do 2t/den, nebo max. 200 vozidel do 5t/den. 

DURAMO corund

Vsypová směs obsahující přírodní korund, který má stejnou tvrdost jako "metalic", avšak vyniká vyšší soudržností s cementový pojivem. Je vhodný do prostor s vysokým nárokem na odolnost vůči obrusu - manipulace s těžkými břemeny, pojezd tvrdými polyuretanovými kolečky apod.

DURAMO carbide

Směs obsahující syntetický diamant (uhlíková sloučenina). Tento typ vsypu je vhodný pro vysoce zatěžované provozy strojírenského a hutního průmyslu, plochy vystavené velmi intenzivnímu pojezdu nákladních vozidel a pásových vozidel, výstavní prostory apod.

 

 

 


DURAMO protector

Pro docílení řádného procesu zrání betonové podlahy doporučujeme čerstvě realizovaný povrch opatřit ochranným postřikem DURAMO protector, který zamezuje předčasné ztrátě vlhkosti. Tento postřik je určen pouze pro hlazené vsypové podlahy.

 


Cenová nabídka na realizaci průmyslové podlahy DURAMO

V případě zájmu Vám rádi zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku na realizaci průmyslové podlahy s vsypy DURAMO. Pokud budete mít zájem o dodání materiálu, prosím, uveďte to ve specifikaci. Děkujeme!

Vyberte požadovaný typ vsypu
Místo stavby
Specifikace Vaší stavby
Příloha
Jméno a příjmení
Název společnosti
Telefon [i]
E-mail
Termín, do kterého potřebujete zpracovat cenovou nabídku
Prosím opište pro kontrolu text z obrázku do pole pod ním

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved