Lité směsi a betony

CEMEX nabízí sortiment vysoce kvalitních litých směsí, betonů a potěrů, které naleznou uplatnění především při realizaci podlah a plochých střech.


Stejně jako je stabilita stavby závislá na kvalitních základech, tak i bezproblémová funkčnost, spolehlivost a podlah přímo závisí na  přípraveném podkladu. Nevhodně připravený podklad vyžaduje  zvýšenou pracnost při instalaci podlahových krytin, ale často také nutné úpravy vzniklých poruch, a to nejen v samotném potěru. 

Nadměrné nerovnosti a množství instalačních rozvodů je vhodné nejprve vyrovnat. Spolehlivou metodou je použití cementové pěny Poroflow, která zároveň plní izolační funkci. Pro realizaci roznášecí vrstvy pod finální krytinu jsou pak určené lité anhydritové a cementové potěry. Ty se v dnešní době řadí mezi nejspolehlivější podlahové technologie, které významně eliminují vznik poruch v podlahových konstrukcích.

Anhydritový potěr AnhyLevel 

Tekutý samonivelační anhydritový litý potěr AnhyLevel vytváří ideálně rovnou podkladovou plochu pod finální nášlapnou vrstvu. Má výbornou tepelnou vodivost a proto se doporučuje při realizaci podlahového topení. Anhydritové potěry nevykazují při zrání a vysychání objemové změny - smršťování. Umožňují proto dosáhnout velmi rovných ploch bez nutnosti dilatování.
Anhydritový potěr AnhyLevel

Tenkovrstvý anhydritový potěr AnhyLevel Thermio

Litý tenkovrstvý anhydritový  podlahový potěr s extrémní tepelnou vodivostí a vysokou pevností v ohybu, speciálně vyvinutý pro podlahová topení nízkoenergetických staveb. Anhylevel Thermio je jediný potěr s garantovanými tepelnými vlastnostmi a specifickou červenou barvou.
Tenkovrstvý anhydritový potěr AnhyLevel Thermio

Cementový potěr CemLevel

Tekutý samonivelační cementový potěr CemLevel se uplatňuje hlavně v místech, kde není možné použít anhydritové potěry AnhyLevel, např. z důvodu trvale vlhkého prostředí. Potěr CemLevel nevyžaduje vyztužení a je pochozí již po 24 hodinách. Jeho velkou předností je spolehlivé dosažení velmi kvalitního podkladu podlah.
Cementový potěr CemLevel

Pěnobeton Poroflow

Litá vyrovnávací a izolační směs která umožňuje snadné a rychlé provedení tepelné izolace a vyrovnání jakkoliv nerovného podkladu bez ohledu na členitost a tvar prostorů nebo výskytů instalačních rozvodů. Výsledkem je stabilní a rovnoměrný podklad v celé ploše.
Výplňové a izolační cementové pěnobetony Poroflow

Video

Anhydritový litý potěr AnhyLevel

AnhyLevel je samonivelační podlahový potěr na bázi síranu vápenatého (anhydritu), který se vyznačuje snadnou zpracovatelností, rychlou pokládkou a vysokou finální pevnosti.  Zobrazit


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved