Static Image
Produkty a služby

Samonivelační stěrky CEMEX DURAMO

Samonivelační stěrky řady DURAMO jsou vyráběny pro profesionální a průmyslové použití, kde je zvýšený požadavek na jakost použitých surovin, pevnost a vysokou spolehlivost. Podle použití se stěrky dělí na podkladní hrubozrnné, vyrovnávací jemnozrnné a finální abrazi odolné.  Stěrky DURAMO splňují náročné požadavky k provádění a renovacím podlah ve všech typech průmyslových a komerčních objektů, veletržních halách nebo prostorách bytových domů.

Systém stěrek je doplněn také řadou impregnací, jejíchž aplikace zlepšuje chemickou odolnost, snižuje nasákavost a usnadňují údržbu a čištění. Všechny samonivelační stěrky k finálnímu použití je možno pigmentovat dle vzorníků.


Hrubobozrnné samonivelační stěrky

DURAMO level 550 DURAMO level

Hrubozrnná samonivelační stěrka určena k vyrovnávání velkých nerovností podkladů, poškozených potěrů nebo k zalévání rozvodů elektrických podlahových topení. Vhodná také k použití jako podkladní vyrovnávací vrstva pod koberce, plovoucí podlahy, dlažbu a syntetické stěrky, kde není vysoký požadavek na dokonalou hladkost povrchu

Aplikace v tloušťce 5 – 50 mm. Pevnost v tlaku min. 30 MPa.

technický list

DURAMO level P530

Hrubozrnná vysokopevnostní samonivelační stěrka určena k vyrovnávání nadměrných nerovností v průmyslových, výrobních a skladovacích prostorách s velkým zatížením. Vhodná jako podklad pod finální samonivelační stěrky, syntetické nátěry a stěrky apod.

Aplikace v tloušťce 5 – 30 mm. Pevnost v tlaku min. 35 MPa.

technický list

 


 

Jemnozrnné vyrovnávací stěrky

DURAMO levelit 230

Jemnozrnná vysoce rozlivová vyrovnávací a vyhlazovací samonivelační stěrka, určená k přípravě podkladů pod tenkovrstvé podlahoviny: nátěry, PVC, linoleum, koberce, plovoucí podlahy apod. Vyznačuje se vysokou hladkosti povrchu. Vhodná na cementové i anhydritové podklady. Bez ošetření není určená jako finální podlahová vrstva. 

Aplikace v tloušťce 2 – 30 mm. Pevnost v tlaku min. 30 MPa

technický list

DURAMO levelit F415

Vysokopevnostní samonivelační stěrka pro použití jako finální nášlapná vrstva podlah v garážích, sklepech, zatěžovaných průmyslových a výstavních prostorách (třída zatížitelnosti III.), kancelářích a bytových domech. Povrch je možno brousit a leštit.

Aplikace v tloušťce 4 - 15 mm. Pevnost v tlaku min. 40 MPa

Odolnost vůči obrusu BCA max.0,01 mm, odolnost vůči obrusu valivým zatížením RWA max. 16,5 cm3. Možnost barvení dle vzorníku.

technický list

DURAMO levelit F515

Vysokopevnostní samonivelační stěrka s obsahem speciálních písků se značnou vaznosti s cementem a extrémní odolností vůči abrazi. Tato stěrka je vhodná k opravám průmyslových podlah a provádění finálních povrchů v extrémně zatěžovaných průmyslových prostorách, obchodních a veletržních objektech, garážích a skladech. Vyznačuje se delší životnosti než je při použití podlahových vsypů.

Aplikace v tloušťce 5-15 mm. Pevnost v tlaku min. 45 MPa. 

Odolnost vůči obrusu valivým zatížením RWA max. 16,5 cm3.  Možnost barvení dle vzorníku.

technický list

DURAMO levelit flex 2K

Dvousložková vysoce odolná a pružná samonivelační stěrka bez obsahu kaseinu a bílkovin, určená k renovaci a opravám popraskaných betonových ploch, asfaltových, dřevěných nebo keramických podkladů. Vhodná pro potravinářské a nemocniční provozy. Možnost použití jako finální nášlapnou vrstvu.

Aplikace v tloušťce 1 – 4 mm. Pevnost v tlaku min. 30 MPa

 


 

DURAMO - penetrace podkladu

DURAMO primer

Jednosložková vodou ředitelná pryskyřičná penetrace k omezení nasákavosti všech typů minerálních podkladů (beton, anhydrit, omítky atd.) a zvýšení přilnavosti dalších vrstev. Omezuje nerovnoměrnost vysychání nechráněných cementových potěrů, rychlou změnu vlhkosti a snižuje riziko kroucení - zvedání rohů.

technický list

DURAMO primer epox

Dvousložková epoxidová penetrace na vodní bázi určená ke zpevnění nesoudržných podkladů, kapilárnímu utěsnění před provádění epoxidových nátěrů a stěrek nebo vytvoření kontaktního můstku na nenasákavých a hladkých podkladech (např. dlažba, asfalt). Určena pro podklady se zbytkovou vlhkostí do 4%.

technický list

DURAMO primer epox W

Dvousložková epoxidová penetrace určená ke zpevnění nesoudržných podkladů, vytvoření kontaktního můstku a kapilárnímu utěsnění na vlhkých a mokrých podkladech. Vhodná jako kotevní můstek mezi starým a čerstvým betonem, mezi betonem a anhydritem, penetrace pod epoxidové nátěry a stěrky. Vhodná také k sešívání trhlin v podlahách. Po zahuštění (DURAMO thixo) lze vyplňovat i široké praskliny.

technický list

DURAMO thixo

Hydrofilní thixotropní přísada tzv. "zahušťovací peří" do epoxidových pryskyřic. Používá se tam, kde je nutno udržet pryskyřici ve svislé poloze tak, aby nestékala. Dokonce malé množství prášku činí směs tixotropní. Umožňuje stěrkování a vyplňování při opravách širokých prasklin. 

Spotřeba: 20 - 50g / 1 kg epoxiduImpregnace povrchu cementových podlah

DURAMO acrylak

Jednosložková pryskyřičná impregnace pro minerální podklady, která proniká hluboko do podkladu a po vytvrzení vytváří difúzně otevřený povrch se sníženou nasákavosti. Tato impregnace je vhodná k ošetření podlah v garážích, dílnách, chodbách, skladech, technických místnostech, apod. Zachovává přirozený vzhled podkladu a umožňuje snadnou údržbu (mokré čištění).

technický list

DURAMO epolak

Dvousložková epoxidová vodou ředitelná impregnace, která proniká hluboko do podkladu a zvyšuje tvrdost a chemickou odolnost ošetřeného povrchu a zamezuje nasákavosti tekutin. Zachovává paropropustnost (aplikace jedné vrstvy). Možnost aplikace na vlhké podklady. Ošetřený povrch je lesklý.

technický list

DURAMO polylak

Dvousložková polyuretanová impregnace zvyšující chemickou odolnost podlahy, vytváří matný vysoce voděodpudivý povrch. Díky vysoké odolnosti vůči UV záření je vhodná pro dekorativní a barvené podlahy. Svou elasticitou omezuje vznik škrábanců na povrchu. Možno použít také jako ochrannou a matovací vrstvu na epoxidové nátěry a stěrky (spotřeba 0,03 kg/m2). Zachovává paropropustnost (aplikace jedné vrstvy).

technický list


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved