Média

CEMEX dodává stavební řešení pro první větrnou farmu ve Francii

CEMEX dodal 1.949 m3 transportního betonu pro první větrnou farmu ve Francii provozovanou sdružením soukromých a veřejných subjektů. Větrná farma Clamecy-Oisy v departementu Nièvre ve francouzském regionu Burgundsko promění Nièvre v pozitivní energetickou zónu, která svou místní spotřebu pokrývá vlastní výrobou obnovitelné energie. Po dokončení bude mít každá z jejích šesti turbín kapacitu 2,05 megawatt s roční výrobou 27.500 megawatthodin - což se rovná spotřebě elektrické energie 12.000 lidí.

Pro masivní základy každé z turbín dodal CEMEX dva typy betonu: 35 m3 pojivového betonu pro lože a téměř 290 m3 konstrukčního betonu pro základnu. Tekutost pojivového i základového beton, jejichž konzistence a pevnost byla systematicky kontrolována, byla přizpůsobena podle rozměrů a hustoty výztuže v základech. Jelikož byly betonové základy pod zemí, CEMEX použil speciální cement navržený tak, aby odolával středně agresivnímu chemickému prostředí.

Pro lití velkého objemu CEMEX mobilizoval 20 autodomíchávačů. Pomocí mobilního čerpadla betonu se lily základy při rychlosti až 35 m3 za hodinu. Ve spolupráci se zkušeným dodavatelem bylo provedeno lití, vibrování a ošetření transportního betonu během pouhého jednoho měsíce – nyní se čeká na instalaci větrných turbín, jejichž spuštění se plánuje nejpozději začátkem roku 2014.

Na celosvětové úrovni není CEMEX „pouhým výrobcem betonu“, ale vyvíjí řešení využívající jeho zevrubných znalostí a aplikace betonářské technologie. S využitím mnohaletých zkušeností, celosvětového fondu znalostí, nejaktuálnějších zkušeností s různými složkami betonu a jejich interakcí CEMEX svým zákazníkům nabízí „zakázkový beton“ - beton na míru. Pusťte si video o tom, jak CEMEX řeší nejambicióznější stavební výzvy: http://goo.gl/t0pHQi

 

 

 

 

 

 

 

 

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved