Média

CEMEX je generálním partnerem soutěže Young Architect Award

Tématem letošního devátého ročníku soutěže Young Architect Award je zlepšení kvality prostředí měst a venkova, konkrétně periferie uvnitř i na okraji - např.: disfunkční města a obce, opuštěná místa dopravních koridorů, místa na rozhraní.


Soutěžní projekty dokumentují v podstatě trendy a vývoj současné architektury. Do práce mladých architektů se promítají inovativní řešení, která přinášejí možnost jak zvelebit urbanistických prostor prostřednictvím materiálů a řešení šetrných k životnímu prostředí. Tématem soutěže se pořadatelé vrací k zásadní otázce, jak může architektura přispět k lepšímu životu lidí. Jednotlivá práce se hodnotí dle koncepčnosti a nakolik navržené řešení odpovídá tématu, kvality architektonického či urbanistického řešení, přínosu pro kvalitu životního prostředí, udržitelnosti, inovativnosti a originality práce. 

Jako společnost se snažíme pomáhat nadaným lidem, protože oni určují směr budoucího vývoje. Jsme hrdí, že i České republice můžeme podpořit talentované mladé architekty. Vyberte si projekt, který se Vám nejvíce libí a hlasujte o Ceně veřejnosti v 9. ročníku soutěže Young Architect Award. Pro svého favorita můžete hlasovat do 11. září na webových stránkách soutěže www.yaa.cz. Po slavnostním vyhlášení výsledků následuje přednáška významného mexického architekta Alberta Kalacha spojená s diskusí pod vedením Adama Gebriana. Více na www.krizovatkyarchitektury.cz

Young Architect Award 2017

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved